Pimův memoriál

V sobotu 2. března 2024 se uskutečnil III. ročník Pimova memoriálu (Petr Pim Hrouzek – zakladatel našeho skautského střediska Fidelis et Fortis). Skauti a skautky střediska Fidelis et Fortis putovali se svými vlajkami přes všechna místa spojená s Pimem a kamenickým skautingem.

Začínalo se u klubovny Modrá hvězda v Kamenici nad Lipou. Naše první zastávka byla první skautská klubovna v Bohdalíně. Dále cesta vedla na srub 6. míle na Johnyho louce. Ve skautském srubu se již topilo a vařil se čaj. Starší skauti (z oddílu Starých vlků) vyprávěli své vzpomínky o historii našeho střediska a všichni jsme společně zavzpomínali na Pima.  Pokračovalo se na tábořiště Canada pod Eustachem, kde proběhl pouze jednou tábor vlčat. Posledním místem před cílem byl pramen Kamenice a odtud už cesta vedla na Huntov. Celková délka trasy byla 17 km. Na Huntově už plápolal oheň, opékaly se buřty a na kytaru se zahrálo pár písniček, které měl rád i náš náčelník Pim.

S láskou a úctou vzpomínáme na Pima, který je stále v našich srdcích i mysli.

-Tereza Ferda Šimanová