Napsalo se o nás

Únor 2023 Co nového u skautek z Činčapi Anpetu wi? – Členky dívčího oddílu Činčapi Anpetu wi prožily další rok plný dobrodružství, zábavy a skautských zážitků. Díky velkému zájmu… (Zdroj: Zpravodaj kamenice nad Lipou)

Listopad 2022 Klábosilův noční přesun – V září po prázdninové pauze znovu začala probíhat skautská činnost v kamenickém středisku Fidelis et Fortis. Skautská družina Ninja Želv (13–15 let) s fenkou Fany… (Zdroj: Zpravodaj kamenice nad Lipou)

Listopad 2021 Listopadové výpravy dívčího skautského oddílu Činčapi Anpetu-wi – Během listopadu, kromě běžných schůzek, proběhly i výpravy světlušek a skautek. Naše nejnovější družina Tygřic se podívala ke kamenickému lomu a starší Ninja želvy navštívily studánku Rosičku…(Zdroj: Zpravodaj kamenice nad Lipou)

10. 3. 2021 Tibetskou vlajku vyvěsí na Vysočině starostové i skauti. Zavlaje i v Kamenici – Nejenom na porušování lidských práv v zahraničí, ale i na možné nebezpečí, které může hrozit obyvatelům České republiky, chce upozornit například skautské středisko Fidelis et Fortis Kamenice nad Lipou – Nová Včelnice… (Zdroj: Pelhřimovský deník)

Únor 2021 Aktuality ze skautského světa V lednu jsme po vánočních prázdninách opět začaly s online schůzkami a také jako každý rok pomáhaly s Tříkrálovou sbírkou… (Zdroj: Zpravodaj kamenice nad Lipou)

Prosinec 2020 Skautská činnost během koronavirové doby …každý pátek v odpoledních hodinách scházejí se svou skupinou dětí podobného věku a mají připravené atraktivní programy, které děti baví i na dálku… (Zdroj: Zpravodaj Kamenice nad Lipou)

Červen 2020 Skautky se opět scházejí. Po zlepšení situace a uvolnění hygienických opatření, Junák –český skaut přešel na omezenou činnost a my jsme po dlouhé pauze v našem oddíle měly první schůzku 29. května… (Zdroj: Zpravodaj Kamenice nad Lipou)

23. 4. 2020 Pojedou letos vaše děti na tábor? Organizátoři čekají na jasný verdikt (Zdroj: Pelhřimovský deník)

Březen 2020 Výprava světlušek na Johnyho louku Ve dnech 15.–16. 2. 2020 proběhla výprava malých světlušek z kamenického skautského střediska Fidelis et Fortis. Společně jsme se vydaly na Johnyho louku, kde také trávíme všechny naše letní tábor… (Zdroj: Zpravodaj Kamenice nad Lipou)

6. 1. 2020 Kamenicko má Tříkrálovou sbírku za sebou, zacinkalo 53 kasiček – „Účast kolem dvou set dobrovolníků byla podobná jako v posledních letech, výrazně nám se zajištěním sbírky i letos pomohli místní skauti“ (Zdroj: Pelhřimovský deník)

21. 12. 2019Skauti rozdají Betlémské světlo i v Bohdalíně – Skauti a skautky ze střediska Fidelis et Fortis Kamenice nad Lipou totiž budou rozdávat světlo z Betléma… (Zdroj: Pelhřimovský deník)

Foto: Denča Krejčí

4. 12. 2019 Skauti si užili poslední listopadový den s rodiči – Poslední listopadový den se skauti a skutky vydali i se svými rodiči vstříc společným zážitkům. Skautské středisko Fidelis et Fortis Kamenice nad Lipou totiž v sobotu 30. listopadu uspořádalo pro své členy a jejich rodiče výpravu… (Zdroj: Pelhřimovský deník)

11. 11. 2019 OBRAZEM: Kameničtí skauti bilancovali uplynulé období – Opět po třech letech totiž svolali střediskový sněm. Na něm se ve 14 hodin sešli zástupci všech čtyř oddílů… (Zdroj: Pelhřimovský deník)

31. 8. 2019 Vendula Kohoutová je skautkou odmala – „Do skautu jsem začala chodit společně s mou sestrou díky náboru ve druhé třídě na základní škole v Kamenici nad Lipou. Ještě teď vzpomínám, jak nás nadchlo vyprávění o hrách, kamarádech, dobrodružství v přírodě a mnoho dalšího.“ (Zdroj: Pelhřimovský deník)

25. 3. 2019 Kameničtí skauti šili indiánské rozety – Kameničtí skauti se o víkendu zaměřili na indiány. Skautské středisko Fidelis et Fortis Kamenice nad Lipou totiž uspořádalo další neformální workshop rozvíjející aktivní vedoucí skautských družin a oddílů… (Zdroj: Pelhřimovský deník)

8. 3. 2019 Kameničtí skauti vyvěsí tibetskou vlajku už v pátek – Skautské středisko Fidelis et Fortis Kamenice nad Lipou se i v letošním roce zapojí do kampaně vlajka pro Tibet… (Zdroj: Pelhřimovský deník)