Říjnové rádcovské vzdělávání – EROR

Rádcovské vzdělávání proběhlo o říjnovém víkendu 20. – 21. 10. 2023.

V pátek jsme se sešli, skauti a skautky z Devítky, Gatlidy a Činčapi Anpetu wi, před kinem v Kamenici a vedoucí nás náhodně rozdělili do třech týmů. V těchto týmech jsme se měli dopravit na Johnyho louku a při cestě jsme měli plnit úkoly.

Když jsme všechny týmy došly na louku, pak byl program Inspiromat, neboli kde brát inspiraci při přípravě schůzek a programů. Večer následovalo hraní deskovek a volnější program.

Druhý den ráno jsme měli program Jak na aktivitu. Na programu jsme se naučili jak vytvořit aktivitu pro svou družinu.

Následovala odreagovačka s Kim a potom byl další program proč, jak a jaké jsou druhy zpětné vazby, která je při naší skautské aktivitě moc důležitá.

Poslední program byl o tom jak by měl vypadat harmonogram schůzky. A na úplný konec jsme si společně dali střediskový pokřik.

Také se během víkendu vymyslel a odhlasoval oficiální název našeho vzdělávání – EROR.

Roveři, Rangers a také část rádců, kteří chtěli, potom na louce ještě zůstávali a společně si opakovali stavbu teepee, ukazovali si základní chyby a zlepšovali své stavěcí dovednosti.

-Terezka (Ninja Želvy), vedoucí Tygřic

Fotky z víkendu najdete ve fotogalerii.